Serwis, naprawa i regeneracja elektrowrzecion

Firma Spaw-Mix oferuje kompleksowy serwis elektrowrzecion. Naszą specjalnością jest także naprawa wrzecion. W obszarze naszych działań jest regeneracja elektrowrzecion następujących producentów:

CHIRON CINCINNATI DAEWOO
DKF EX-CELL-O FAG
FISCHER FOREST GAMFIOR
GMN HSD HOMAG
HÜLLER HILLE HURCO IBAG
INDEX JUNG KAPP
KESSLER MAZAK MITSUBISHI
NSK OMLAT SKF
STEP-TEC RECKERTH VOUMARD

Lista ta jest ciągle uaktualniana i powiększa się sukcesywnie o nowych producentów.

Stale śledzimy zmiany zachodzące w naszej branży i systematycznie rozwijamy nasze kompetencje. Dzięki temu jesteśmy w stanie pracować z najnowocześniejszymi modelami urządzeń. Elektrowrzeciona, które do nas trafiają, poddawane są szczegółowemu audytowi mechanicznemu, w trakcie którego wykryte zostają wszelkie nieprawidłowości. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotną rolę w codziennej pracy Państwa zakładów pełnią wrzeciona CNC.

Naszym zadaniem jest przywrócenie ich do pełnej sprawności oraz gotowości do intensywnej eksploatacji. Przygotowując ofertę usługową zadbaliśmy o to, aby była ona dla Państwa dostępna w możliwie jak najlepszy sposób. Dlatego też zachęcamy do wysyłania nam wszystkich modułów. Podejmiemy się przeprowadzenia bezpłatnych oględzin w siedzibie naszej firmy. Naprawa elektrowrzecion również zostaje przeprowadzona w naszym zakładzie.
Jeżeli to konieczne – zapewniamy przyjazd wykwalifikowanych serwisantów w celu demontażu oraz montażu zregenerowanego modułu.Każde elektrowrzeciono podlega indywidualnemu oglądowi, na podstawie którego zarysowujemy wstępny kosztorys. Dzięki temu możemy również określić czas realizacji całej usługi. Po precyzyjnej naprawie, dokładnych pomiarach oraz wyważeniu którego jakość potwierdzamy protokołem wywarzania, wrzeciono CNC przechodzi serie testów sprawdzających wyniki, analizy zapisane zostają w protokole naprawy, który wraz ze zregenerowanym wrzecionem trafia do klienta we wcześniej wyznaczonym terminie.

 

FIRMA ZAPEWNIA NASTĘPUJĄCE USŁUGI:

 • wymianę łożysk precyzyjnych zgodnie z normami producenta;
 • przezwajanie elektrowrzecion;
 • wyważenie wrzeciona;
 • justowanie enkoderów wraz z testowaniem sensoryki;
 • testowanie sprawności mechanizmu uchwytu narzędzia;
 • precyzyjne pomiary poszczególnych elementów.

Regeneracja wygląda w sposób następujący:

 • demontaż uszkodzonego modułu wraz z analizą jego uszkodzeń oraz skalkulowanie kosztów naprawy;
 • pomiar poszczególnych części wrzeciona: kontrola czy poszczególne wymiary odpowiadają zadanym tolerancjom;
 • statyczne wyważanie wszystkich obrotowych części przed montażem; podczas próbnej pracy wrzeciona następuje dalsze dynamiczne wyważanie kompletnego wrzeciona;
 • montaż wrzeciona wraz z pomiarem i prawidłowym ustawieniem wszystkich mechanicznych i elektrycznych części;
 • próbna praca naprawianego wrzeciona oraz test wszystkich funkcji i cech wrzeciona;
 • kontrola wszystkich mechanicznych i elektrycznych parametrów; ustawianie i sprawdzenie nadajnika obrotów i sensorów wrzeciona.

 

Posiadamy korpusową, dwupłaszczyznową wyważarkę Cimat – 100 H2PS oraz urządzenie umożliwiające wyważanie zewnętrzne bez konieczności demontowania wirnika. Jesteśmy w stanie wyważyć rożnego rodzaju wirniki, wały (od 0,5 kg do 130 kg) oraz długości nieprzekraczającej 1755 mm. Jeśli chodzi o wyważenie zewnętrzne, to dzięki nowoczesnemu zapleczu maszynowemu jesteśmy w stanie podjąć się pracy z różnego rodzaju modułami. Są to zarówno silniki (bez względu na model), jak i elektrowrzeciona (bez względu na gabaryty oraz moc). Specjalizujemy się i wykonujemy wyważanie statyczne oraz dynamiczne. Jakość naszych usług potwierdzamy protokołem pomiarowym, w składzie protokołu znajduje się pomiar detalu podczas rozpoczęcia prac oraz pomiar końcowy. Specjalizujemy się wyważeniem precyzyjnym, klasy rzędu 0,4 G, 1G. Każda z usług jest wykonywana przez wykwalifikowanych serwisantów, co potwierdzają aktualne certyfikaty. Posiadamy spore doświadczenie w tej dziedzinie. Jesteśmy więc w stanie wykonać nie tylko zadania standardowe, ale i te nieszablonowe, wymagające indywidualnego podejścia.

 


Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus